Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Önemli Açıklamalar!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, "Azerbaycan'ın işgal altındaki topraklarını kurtarma mücadelesine destek vermek her onurlu devletin vazifesidir" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Önemli Açıklamalar!
Editör: SEMRA CENGİZ
05 Ekim 2020 - 20:29

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantı sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Bir kez daha Azerbaycanlı kardeşlerimize gazanız mübarek olsun diyor, kutlu mücadelelerinde zafere kadar yanlarında olduğumuzu tekrarlıyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

Salgın sürecinde sağlık sistemimiz takdire şayan bir farklılık ortaya koydu. Türkiye, güçlü duruşu sayesinde geleceğine güvenle bakabilmektedir.

Hastane açarız beğenmezler, fabrika açarız kulp takarlar, yol, otoyol metro açarız burun kıvırırlar. Halbuki böyle bir dönemde dünyanın her yerinde meslek kuruluşları, medya, sivil toplıum kuruluşları gibi yapılar ülkelerinin yanında yer almıştır. 

Tıpkı diğer eserlerimiz gibi ardı ardına açtığımız hastaneleri, oradaki hizmetleri görmeyenler bu imkanlardan en çok faydalananlardır. Kinleri akıllarının önüne geçmiş bir kesim ihanet derecesindeki husumetlerinden vazgeçmedi. Bizim her türlü tenkide sonuna kadar saygımız var. Siyasi rekabetle ülke ve millet menfaatlerini ayrı tutmayı ahlaki sorumluluk olarak görüyoruz.

Karşımızdaki en tatsız manzaranın sorumlusunun biz olmadığını gayet iyi biliyoruz. Bizim tek baktığımız yer milletimizin ne istediğidir. Hakkın ve hukukun nereyi işaret ettiğidir.

Salgının seyrine göre gerektiğinde yeni tedbirleri hayata geçiriyoruz. Salgınla birlikte hayata geçirdiğimiz sosyal koruma kalkanı kapsamında çalışanlarımıza ve dar gelirli vatandaşlarımıza yaptığımız ödemelerin tutarı 38 milyar liraya ulaştı.

Nakdi ücret desteği kapsamında 1 milyon 976 bin kişiye 4,4 milyar lira ödeme yapılmıştır. 

Havaların soğumasıyla birlikte artacak mevsim hastalıkları Kovid-19 ile benzerlikler taşıyacağı için süreci çok ciddi şekilde yürütmemiz gerektiğinin farkındayız.

YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI

Bugün yüz yüze eğitimin kapsamını genişletme kararı aldık. 2. 3. ve 4. sınıflarda da yüzyüze eğitimi başlatıyoruz. 8. ve 12. sınıflar eğitime başlayacak.

500 bin öğrencimize ücretsiz tablet bilgisayar vereceğimiz bir süreci başlattık. önümüzdeki haftadan itibaren bu tabletleri MEB olarak dağıtmaya başlıyoruz.

İnşallah Akdeniz'den de yakın zamanda güzel haberler bekliyoruz. Sanayide, üretimde, ihracatta olumlu gelişmeler yaşanıyor.

"TÜRKİYE OLARAK TÜM İMKANLARIMIZLA AZERBAYCAN'IN YANINDAYIZ"

Uluslararası tolum Karabağ ve Azerbaycan topraklarının bir bölümü işgal edilirken sessizliğe bürünmüştü. Kardeş Azerbaycan halkı yıllarca hem işgalin hem kayıpların acısıyla yaşadı. Azerbaycan ordusu Ermenistan'ın saldırılarına cevap vermek için hızla harekete geçti. Türkiye olarak en başından beri tüm imkanlarımızla Azerbaycan'ın yanındayız. Azerbaycan'ın işgal altındaki topraklarını kurtarma mücadelesine destek vermek her onurlu devletin vazifesidir. (Karabağ) AGİT bünyesinde Amerika, Fransa ve Rusya tarafından oluşturulan MİNSK grubu sorunu çözmek yerine adeta çözümsüzlüğe mahkum etti. Dünya, haydut devletlerden ve onların haydut yöneticilerinden kurtarılmadan, insanlığın kalıcı barışa ve huzura kavuşması mümkün değildir. İsrail, Kıbrıs Rum kesimi ve Suriye rejimine kadar uzanan bu haydut devletler kendi vatandaşlarına zulmediyor, dünyanın istikrarını bozuyor. Bir kez daha Azerbaycanlı kardeşlerimize gazanız mübarek olsun diyor, Kutlu mücadelelerinde zafere kadar yanlarında olduğumuzu tekrarlıyoruz.

Kaynak: Haber Global


YORUMLAR

  • 0 Yorum

google.com, pub-4228995289596695, DIRECT, f08c47fec0942fa0