Erbil milletvekiline üstün hizmet ödülü

Türk Dünyasının ayrılmaz bir parçası olan Irak Türkmenlerinin kalbi de fikri de her zaman Türk Dünyasının yanındadır ve yanında olacaktır.

Erbil milletvekiline üstün hizmet ödülü
27 Ağustos 2020 - 16:48

Türk Dünyasının ayrılmaz bir parçası olan Irak Türkmenlerinin kalbi de fikri de her zaman Türk Dünyasının yanındadır ve yanında olacaktır.

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Milletvekili İmdat Bilal “Öncelikle böyle bir ödüle layık görüldüğüm için Başkent Platformu Genel Başkanı Sn. Dr. Mustafa Kurt ve Yönetim kuruluna çok teşekkür ederim. Bu benim için büyük onurdur.” dedi

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Milletvekili İmdat Bilal, ilişkin açıklamada bulundu. Bilal, şunları söyledi:
 “ Türk Dünyasının ayrılmaz bir parçası olan Irak Türkmenlerinin kalbi de fikri de her zaman Türk Dünyasının yanındadır ve yanında olacaktır. Biz geniş bir coğrafya da yaşayan , medeniyetler ve devletler kuran köklü bir neslin evlatlarıyız . Bugün sadece fiziki coğrafya ile değil; gönül coğrafyamız ile misyon ve vizyonumuzu yürütmeliyiz. 

İnsanı Merkeze alan kültürümüz İnsanı yaşat ki; Devlet yaşasın anlayışı ile Dünya'da ve hatta özellikle Ortadoğu'da meydana gelen olaylar, savaşlar ve dinmeyen gözyaşının bir an evvel son bulması, yaraların sarılması, etnik dini ve mezhebi ayrılıkların ortadan kaldırılması, yıkılan tüm maddi ve manevi değerlerin yeniden inşa edilmesi için acilen çalışmaların başlatılıp gereken tedbirlerin alınmasının gerekliliğine inanıyoruz. “

Sn. BİLAL son yıllarda Büyük Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve Ümmet Lideri Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN önderliğinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti sağlıklı ve ciddi adımlar atıldığına dikkat çeken İmdat Bilal, “Güçlenerek Mazlumun umudu, Zalimin korkulu rüyası olmuştur. Biz Türkmenler olarak her zaman Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin yanındayız. İnanıyoruz ki Türkiye ne kadar güçlü olursa Türk İslam Dünyası o kadar güçlü olacaktır, emperyalistlerin kötü emelleri bozulacaktır. Bu doğrultuda Başkent Platformu olarak güçlü teşkilatı ve misyonu ile birçok akraba ülke ve topluluklar ile münasebetin ve ortak çalışmaların gerçekleşmesi büyük önem arz etmektedir.” ifadelerini kullandı.

Ortadoğuda ki semavi dinlerin, kültürler ve medeniyetlerin doğup yayıldığı, yeraltı ve yer üstü doğal kaynakların zenginliği jeopolitik ve jeostratejik konumu ile de büyük önem teşkil ettiğine ilişkin öneminden de bahseden Bilal, “Bireysel temel hak ve özgürlükleri, barış, adalet ve hakkaniyeti vazgeçilemez değerler olarak gören, " İnsanı Yaşat ki, Devlet Yaşasın " düsturuna gönülden bağlı bir grup Akademisyen, Aydın, Bürokrat, İşadamı ve Sanatçı bir araya gelerek uzun ve verimli bir çalışmanın ardından Ortadoğu Kalkınma ve İşbirliği Derneği'ni (OKİD) kurulmuştur.” diye konuştu.

Bilal, “Genel Başkan Sn. Dr. Mustafa Kurt ve tüm yöneticilerine tebrik ve teşekkürlerimi sunuyorum ve son olarak:

İNSANI YAŞAT Kİ, DEVLET YAŞASIN” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum