Evren Sanayi Sitesinin Ne elektriği Ne Suyu Ne de Yolu Var

Şanlıurfa Evren Sanayi Sitesi’nde yıllardır süre gelen elektrik, su, yol ve kanalizasyon sorunundan dolayı esnaf iş yapamıyor. 

 Evren Sanayi Sitesinin Ne elektriği Ne Suyu Ne de Yolu Var
20 Kasım 2020 - 11:34

Şanlıurfa Evren Sanayi Sitesi’nde yıllardır süre gelen elektrik, su, yol ve kanalizasyon sorunundan dolayı esnaf iş yapamıyor. 
 
Şanlıurfa’nın Eyyubiye ilçesine bağlı Evren Sanayi Sitesi’nde yıllardır süren alt yapı yetersizliğinden kaynaklı esnaf iş yapamıyor. Elektrik, yol, su ve kanalizasyon sorunu yaşayan esnaf, çözüm için verilen hiçbir sözün yerine getirilmediğini dile getirdi. 
 
‘ÜRETİM YAPAMIYORUZ’
 
2 yıldır sitede esnaflık yaptığını belirten Mustafa Çınar, siteden var olan alt yapı sorunundan kaynaklı mağdur olduğunu söyledi. Belediye ve valiliğe defalarca kez başvuruda bulunmalarına rağmen sorunlarının göremezden gelindiğini, alt yapı yetersizliğinden kaynaklı üretimde aksama yaşadıklarını anlatan Çınar, “Yarım saate yapacağımız işi bir iki günde yapmak zorunda kalıyoruz. İş yerinde çalışan herkes malın dükkandan uzakta indirilmesinden kaynaklı yük taşımaktan üretim yapamıyor. Yağmur yağdıktan sonra ise sorunlarımız katmerleşiyor. Yaşadığımız sorunu CİMER’e ilettik. CİMER belediyeden cevap isteyince belediyede sorunu çözülmüş gibi göstermiş. Oysaki ortada çözülen bir sorun yok. Belediye resmen kandırıyor” dedi. 
 
‘HAFTAYA KESİNTİYLE BAŞLIYORUZ’
 
Esnaf Abdurrahman Çiçek de “yapılacak” denilen yolların tamamen yıkıldığını ve 3 yıldır aynı sorunun süre geldiğini ifade etti. Haftaya elektrik kesintisiyle mesaiye başladıklarını vurgulayan Çiçek, “Nerede görülmüş bir sanayide 3 gün su kesintisi. Arızayı bildiriyoruz. Böyle bir adresin olmadığını söylüyorlar. Peki, fatura geliyor? Ne hikmetse faturaya gelince adresi bulabiliyorlar ama arızaya gelince bulamıyorlar” diye konuştu. 
 
MUHATAP YOK 
 
“Sorunlarımız ile ilgilenen kimse yok. Her gelen menfaati için geliyor” diyen esnaf Faruk Topçuoğlu da sık sık su arızasıyla karşılaştıklarını, yetkililerin ilgilenmediğini, kendi imkanlarıyla arızayı giderdiklerini kaydetti. Yaşadıkları sorunların gidermek için muhatap bulamadıklarından yakınan Topçuoğlu, şöyle devam etti: “Israrlarımız üzerine gelen ekip 5 dakika çalışıyor. Sonra çekip gidiyor. Yaşadığım köy burada. Sanayi gelir iyi olur dedik. Ama her şey daha da kötüleşti.”
 
‘LAF VAR İCRAAT YOK’
 
Bir diğer esnaf Mehmet Uğurkök ise, 21’inci yüzyılda bulundukları yerde kanalizasyon sularının sokağa aktığına dikkati çekerek, sağlık açısından ortaya çıkan tehlikeli durumu hatırlattı. Sorunun çözümüne ilişkin verilen sözlerin yerine getirilmediğini dile getiren Uğurkök, şunlar söyledi: “Laf var icraat yok. Soruyorum bir yetkilinin evinin önünden kanalizasyon suyunun akması kabul edilir mi? Yollar çamur deryasına dönüyor. Dükkanımıza giremiyoruz. İmar sorunu belediyenin hatası ama cefasını biz çekiyoruz.” 
 
Sanayi esnafı yaşadıkları sorunların çözüme kavuşturulmasını istedi.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

google.com, pub-4228995289596695, DIRECT, f08c47fec0942fa0