Harran Üniversitesinden Adrese Teslim İş

Harran Üniversitesi dekanı 'kişiye özel ilanla' kızını öğretim görevlisi yaptı.

Harran Üniversitesinden Adrese Teslim İş
06 Eylül 2020 - 13:36

Harran Üniversitesi'nin 25 Haziran'da verdiği ilanda özel şartı bulunan öğretim görevlisi kadrosuna Eğitim Fakültesi Dekanı Burhan Akpınar'ın kızı Esra Nur Akpınar'ın yerleştiği ortaya çıktı.

Personel alımı ile ilgili duyuruda "Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin ilgili maddeleri
hükümleri kapsamında, Üniversitemizin aşağıda belirtilen akademik birimlerine 2547 sayılı Kanunun 31. maddesi uyarınca Öğretim Görevlisi alınacaktır." denildi.

Söz konusu ilan, 9 Temmuz'da Resmi Gazete'de yayımlandı. 

İlanın 'Birecik Meslek Yüksekokulu, Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü -  Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı' için istenen özel şartlar ise dikkat çekti.

MOBBING KONUSUNDA ÇALIŞMA ŞARTI

Dil puanının aranmadığı bölümde 'İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinin İşletme veya Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü lisans mezunu olmak ve ilgili alanlarda tezli yüksek lisans yapmış olmak, Mobbing konusunda çalışmalar yapmış olmak' şartı yer aldı.

DEKANIN KIZI LİSTENİN BAŞINDA

İlan sonuçları açıklandığında ise bu şartın neden konulduğu ortaya çıktı. Harran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Burhan Akpınar'ın 'mobbing konusunda çalışmalar yapan' kızı Esra Nur Akpınar'ın, o listenin en başında yer aldığı görüldü.

ÇALIŞMASINI BABASININ EDİTÖR OLDUĞU DERGİDE YAYIMLADI

Dekan Akpınar'ın kızı Esra Nur Akpınar'ın, 'mobbing' konusundaki çalışmayla ilgili de şaşırtan bir gerçek ortaya çıktı.

Akpınar'ın 'Halkla İlişkiler Çalışanlarının Mobbing Algıları: Yaygınlık, Türleri, Nedenleri ve Mücadele Yöntemleri' isimli makalesinin, babasının editörlüğünü yaptığı 'Harran Maarif Dergisi'nde yayımladığı görüldü.

Kaynak :krttvcomtr


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • H.şahin
    3 hafta önce
    Bunlar sözde bilim adamı olacaklar,aslında iyi birer filim adamı deseler daha iyi,bu tıp filim adamlarının sayesinde sahte şeyhler tarikatlar mantar gibi ülkede çoğalıyor.zavalı kimsesiz çocuklara tacizlerin olması biraz da bu sahte bilim insanlarının bencilliği sayesinde oluyor.