ŞANLIURFA PLATFORMUNDAN ŞANLIURFASPOR AÇIKLAMASI

Şanlıurfa Platformu Genel Merkezinden Şanlıurfaspor'un küme düşmesiyle ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi ;

ŞANLIURFA PLATFORMUNDAN ŞANLIURFASPOR AÇIKLAMASI
10 Temmuz 2020 - 11:53

Şanlıurfa Platformu Genel Merkezinden Şanlıurfaspor'un küme düşmesiyle ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi ;

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu TFF, 2. Lig'de mücadele eden ve matematiksel olarak küme düşmesi kesinleşen Şanlıurfaspor'un küme düşmesine karar verdi ve böylece 22 mağlubiyet ve 1 beraberliği bulunan Sarı-yeşilli ekip, 2012-2013 sezonundan bu yana yer aldığı TFF 1. Lig’ine veda etti.

Sarı-yeşilli takım lig başından bu yana kaynak yetersizliği, istifalar, değişen teknik direktör, eski futbolculara olan borçlar ve başkan sorunları ile karşı karşıya kalmıştır.

Ligin 23'üncü haftasını kapatırken henüz galibiyeti bulunmayan takım bu sorunlar yüzünden ilerleme kaydedememiştir.

Ligin en fazla teknik direktör değiştiren takımlarının başında gelen Şanlıurfaspor’da Takımın geldiği duruma bir hayli üzülen taraftar sosyal medya'da ve çeşitli ortamlarda duygularını açıkça dile getirmektedirler.

Merkezi Ankara'da bulunan,Şanlıurfa'ya hizmeti şiar edinmiş Şanlıurfa Platformu olarak Şehrin önde gelen isimlerine,ilgililerine,yetkililerine,siyasilerine, taraftarına çağrıda bulunuyoruz.

 5 sezonda,14 farklı teknik adamın görev yaptığı Şanlıurfaspor'a bundan sonra sahip çıkalım, kenetlenelim,dayanışma içinde olalım,destekleyelim, kısır çekişmeleri bir kenara bırakalım, en kısa zamanda parlak günlere kavuşmasını sağlayalım.

Çünkü bu durum Türkiye'nin 8.büyükşehri, cazibe merkezi olan 2.5 milyon nüfuslu Şanlıurfa'mıza yakışmıyor. 


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mustafa alpay
    2 hafta önce
    URFASPORU BU HALE DÜŞÜRENLERİ TARİH AFFETMEYECEKTİR,ÖLÜMÜNÜ SEYREDENLERE ŞUNU DİYORUM URFA TABİRİYLE GİDİN KINA ALIN MÜNASİP BİR YERİNİZE YAKIN BAYRAM EDİYORSUNUZ UTANMADAN DEĞİLMİ ,YİĞİTİ DÜŞÜRDÜLER AMMA İNŞALLAH DÜŞTÜĞÜ YERDEN KALKACAKTIR ŞANLIURFASPOR