Trump Türk Gizli Servisinin Korumasında…

Bir dönem başbakanlıkta çalışan habersanliurfa.net yazarı Ömür Çelikdönmez ; Trump, Türk, Rus ve İsrail gizli servislerinin korumasında olduğunu yazdı.

Trump Türk Gizli Servisinin Korumasında…
03 Kasım 2020 - 23:00

Bir dönem başbakanlıkta çalışan habersanliurfa.net yazarı Ömür Çelikdönmez ; Trump, Türk, Rus ve İsrail gizli servislerinin korumasında olduğunu yazdı.

ABD’de Trump, Türkiye’de Merkez Bankası Doları düşürecek!
 

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası-TCMB, son günlerde iki önemli adım attı. Ekonomi istihbaratçılarına göre TCMB aldığı bu kararlar ile önümüzdeki günlerde dövize özellikle ABD Dolarına yönelişin önünü kesmek için yapacağı operasyonun temelini oluşturdu. Bu değişikliğin arka planında başkanlık seçimi sonrası, ABD yönetiminin doların uluslararası dağılımın önüne geçmek istemesi.  
Ahmet Hamza Özkan, Kayserili.  Ekonomist,  Sibernetik Astropolitik uzmanı. Türkiye’de çok bilinmeyen ekonomi astrolojisi olarak tanımlayabileceğimiz ekolden. Bir tür gelecek bilimci yani fütürist. Bu alanda çalışmaları var. Özel sohbetlerimizde zaman zaman bilgilerini bizlerle paylaşır. Son görüşmemizde ABD’nin dolar operasyonuna hazırlandığını, doların değerinin düşürüleceğinden söz etti. Bende üşenmedim , öncelikle kendim ve sizler için konuyu araştırdım.
 Doların yeniden ABDye dönmesi Trump’ın planı
ABD'nin emekçi halk kesimi, 23 Aralık 1913'te kurulan, tarihi boyunca Beyaz Saray'dan bağımsız bir  ekonomi politikası izleyen ve ABD yönetimin kontrol edemediği uluslararası bir yapılanma olan  ABD'nin merkez bankası “FED” yani Federal Rezerv Sistemi'ni istemiyor.
 
Trump, Londra merkezli küresel finans ahtapotunun hayati damarlarından FED için de iyi şeyler düşünmüyor. Milliyetçi Amerikalılar, kırmızı ceketli uzun bacaklı İngilizler’i sevmez! Amerika’daki kolonilerinin İngiltere’ye karşı başlattıkları bağımsızlık mücadelesi çizgisi, konfederasyon geleneğidir ve kim ne derse desin ABD’nin kendi ulusal çizgisidir.
 
ABD Başkanı Trump; hem bu gelenekten hem de Endüstriyel ABD Milliyetçiliğinin ideoloğu Henry Ford’un temsil ettiği yerli sanayi ruhundan besleniyor. Cumhuriyetçi Başkan Donald Trump’ın, birçok konuda Henry Ford gibi düşündüğü, hatta ondan etkilendiği söylenebilir. Çünkü Trump ve seçmenleri, John Fitzgerald Kennedy gibi bir Amerikan milliyetçisi. Henry Ford gibi yerli Amerikan sanayisinin başarısına inanıyor. Trump’ın siyasi genleri, antibritanist.  Kraliçe’nin eteklerinin altına saklanan, finans yarasalarından nefeslenen politikacılardan değil.
 
Aslında İngiliz (küresel) finans şirketlerinin ABD halkının boynuna geçirdikleri prangayı zaman zaman kırma çabaları da yaşanıyor.  Lakin küreselciler, bu tür başkaldırıları hemen cezalandırıyor.  Mesela 11 Eylül'de, Dünya Ticaret Merkezi ve Pentagon’a uçaklarla yapılan intihar saldırılarının, Amerika'da konuşlanan küresel finans-kapitalin Amerikan "ulusal devleti"ne karşı başlattığı savaşın bir parçası olarak “içeriden” düzenlendiği ve bunun bir Amerikan “hükümet darbesi” olduğunu bilmiyor muyuz?
 
 Trump, Türk Rus ve İsrail Gizli Servilerinin Korumasında
 
Küreselciler şimdi başkanlık seçimlerinde, Trump’la birlikte küresel sermayenin jandarmalığından çekilme kararlılığı gösteren Amerika Birleşik Devletlerini, yeniden dünya sahnesine çekebilmek için Demokrat Parti'nin adayı Joe Biden’ın kazanmasını istiyor.
 
Eğer başarılı olamazlarsa B Planları Trump’a suikast düzenlemek. Ama nafile. Toplumların enerjisini, zenginliğini sülük gibi emen küresel sermayenin, Başkanlık seçimleri sonrası hazırlıklarının fizibilitesi çoktan yapıldı. Size ucu açık ve çok uçuk bir bilgi vereyim.
 
Rusya Federasyonu Dış İstihbarat Servisi/Служба внешней разведки/Sluʐbə vnʲɛʂnʲɪj rɐzvʲɛtkʲɪ/Sluzhba vneshney razvedki SVR RF,  İsrail  gizli servisi, Mossad/ הַמוֹסָד‎/Ha-Mossad leModiʿin uleTafkidim Meyuḥadim ve Türk İstihbarat birimleri  ABD Başkanı  Donald Trump’ı adeta koruma çemberine aldılar. 
Bu koruma kalkanına, dijital istihbarat, kontrespiyonaj, yakın koruma, uzak koruma paketleri dahil. Çünkü Trump’ın başına bir iş gelirse küresel vampirlerin  bir sonraki  süreçte projelendirdikleri   3. Dünya savaşı kaçınılmaz olacak. 
 Trump’ın temsil ettiği konfederasyon geleneği, özellikle küresel sermaye ile Çin işbirliğinde stoklanan doların yeniden ülkeye dönüşünün önünü açmak için gün sayıyor. Neden mi? Çünkü aşırı değerlenmiş dolar, ABD Sanayisinin en büyük handikapı.  İhracat rakamları her  geçen saat düşüyor.  Göreceğiz, Trump ABD Dolarının ateşini düşürecek.  ABD Sanayisin ihracat ürünleri dolarları ülkeye geri getirecek.
 
Demokrat Parti'nin başkan adayı Joe Biden, seçimi kaybetmesinin faturasını bana çıkarırsa hiç şaşırmam.  ABD seçimlerine fesat karıştırmakla itham edebilirler. Belki Kongre tutanaklarında bile ismim yer alabilir.  Araştırma komisyonu üyelerinin önüne bu yazının İngilizce çevirisini koyarlarsa benim için sürpriz olmaz.
 
Türklerde ABD gibi Doların Değerine Ayar verecek Dolar düşecek  
 
 TCMB  operasyonel  düzenleme için ilk adımında Kredi kartı işlemlerinde uygulanacak azami faiz oranlarının güncel piyasa koşullarını yansıtan, öngörülebilir ve kurala bağlı bir yöntem ile belirlenmesini kararlaştırdı. 
Bu kapsamda kredi kartı işlemlerinde uygulanacak azami faiz oranlarının belirlenmesinde, fonlama maliyetinin göstergesi olarak, bankaların ağırlıklı ortalama mevduat faiz oranları dikkate alınarak Bankalarca Ticari Müşterilerden Alınabilecek Ücretlere İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ (Sayı: 2020/4) çerçevesinde hesaplanan referans oran esas alınacak.  Türk lirası cinsinden uygulanacak aylık azami akdi faiz oranı ise söz konusu referans orana 55 baz puan eklenerek belirlenecek.  
Buna göre, 1 Kasım 2020 tarihinden geçerli olmak üzere, Türk lirası cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi faiz oranı yüzde 1,46; aylık azami gecikme faiz oranı yüzde 1,76; yabancı para cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi faiz oranı yüzde 1,17; aylık azami gecikme faiz oranı yüzde 1,47 olarak hesaplandı.  Söz konusu yönteme göre hesaplanan oranlar her ayın sondan beşinci iş günü TCMB resmi internet sitesinde İstatistikler / Bankacılık Verileri / Kredi Kartı İşlemlerinde Uygulanacak Azami Faiz Oranları bölümünde ilan edilecek ve takip eden ayın ilk gününden itibaren geçerli olacak.
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın ikinci önemli adımı gereği, Likidite yönetimi kapsamında atılan sıkılaştırma adımları çerçevesinde, 3 Kasım 2020 tarihinden geçerli olmak üzere Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) bünyesinde faaliyette bulunan Bankalararası Para Piyasası’nda bankaların borç alabilme limitleri (BAL) sıfırlanmış, Açık Piyasa İşlemleri kapsamında Türk lirası cinsi kira sertifikaları karşılığında kotasyon yöntemiyle gerçekleştirilen gecelik vadeli repo işlemleri durdurulmuştur. Fiyat istikrarı ve finansal istikrar hedefleri doğrultusunda para politikası ve likidite yönetimi çerçevesinde gerekli tüm araçlar kararlı bir şekilde kullanılmaya devam edilecektir.

TCMB Ters Köşe Yapar mı?
 
Yapar mı yapar, “-paranın dini imanı olmaz” diye boşuna söylememişler. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikası Kurulunun 22 Ekim 2020 tarihli toplantısında alınan, “Politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 10,25 düzeyinde sabit tutulmasına, Para politikası operasyonel çerçevesinde değişikliğe giderek Geç Likidite Penceresi işlemlerinde uygulanacak Merkez Bankası borç verme faiz oranı ile gecelik borç verme faiz oranı arasındaki farkın 300 baz puan olarak belirlenmesine” yönelik kararlar önümüzdeki günlerde revize edilebilir.
 
 Bu çerçevede adı geçen kurul, politika faizinin sabit tutulması politikasından vaz geçebilir.  Zaten Para Politikası Kurulunun 22 Ekim 2020 tarihli toplantı tutanağında yer alan  “Açıklanacak her türlü yeni verinin ve haberin Kurul’un geleceğe yönelik politika duruşunu değiştirmesine neden olabileceği önemle vurgulanmalıdır.” ifadesini, bu politika değişikliğin işaret fişeği olarak değerlendirmek mümkün. Paranın sihirbazları diyorlar ki, “Ehli keyfe keyf verir kahvenin kaynaması / Eşeği yoldan çıkarır sıpanın oynaması” o nedenle oynak kurun cazibesine fazla kapılmayın,  her an her şey değişebilir eşek olmayın, akıllı olun! Son pişmanlık fayda vermez.
ABD başkanlık seçimi sonrası dolar operasyonu var. ABD,  dolar toplayacak. TÜRKİYE Cumhuriyet Merkez Bankası dolara yönelimin önünü kesmek için faiz oranlarını yükseltmeye hazırlanıyor. Dolarları fırsat varken şimdiki kur üzerinden bozdurmalı.

Ömür Çelikdönmez
 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

google.com, pub-4228995289596695, DIRECT, f08c47fec0942fa0