Reklam
Reklam

Urfa'nın Özel Hastanesi Bilmecesi Sürüyor

Şanlıurfa’da yıllardır SGK sözleşmesi iptal dilen Özel Hastaneler Sağlık alanında hala faaliyet gösteremedi.

Urfa'nın Özel Hastanesi Bilmecesi Sürüyor
31 Mayıs 2021 - 11:15
Reklam
Şanlıurfa’da yıllardır SGK sözleşmesi iptal dilen Özel Hastaneler Sağlık alanında hala faaliyet gösteremedi.

Edessa, Ursu gibi Hastaneler çürümeye terk edildi.

Sağlık müdürlüğünün keyfi tutumlarından dolayı, bu Hastaneler hala kapalı durumda
Şanlıurfa iş Adamı ve sağlık alanında çalışmalar yürüten Ahmet Bilmez,  Ursu ve Edessa Hastanelerini, yeniden halkın hizmetine sunmak için ciddi bir sınav veriyor.

İşadamı Bilmezin önüne sürekli Bürokrasi engeli çıkıyor.

Haber sitemize yaptığı açıklamada Urfanın Siyasi ve Bürokrasi alanında yoksun olduğunun ifade eden Bilmez sözlerini şöyle sürdürdü” İki devasa Hastanemiz boş yere yatıyor. Bu Hastanelerimizi açmak için ciddi çalışmalara içindeyiz, Bakanlık ve Sağlık İl Müdürlüğü yılardır Mücadelemiz sürüyor. Tam işlemleri bitiyoruz derken, bu kez yerelde birkaç kişi çıkıp kendi nüfuzlarını kullanarak bizi engellemeye çalışıyorlar. Urfa’mız adına bunlar doğru değildir. Şimdilik bu isimleri saklı tutuyoruz, yeri geldiğinde bu isimleri  açıklarız. Bizim yıllardır verdiğimiz maddi ve manevi uğraşımızı yok sayıyorlar.
Urfada sağlık alanında ciddi bir açık var. Özelikle özel Hastane yoksunu Urfamız, onlarca Hastamız, insanımız sevk edildiği, Antepte, Adana, Ankara’da Vefat ediyor. 
Donanımlı Hastanelerimiz olsa insanları perişan olmaz, yollarda ölmez; Ben ve arkadaşlarım Urfadaki sağlık alanında bu açığı kapatmak istiyoruz.

Son olarak bir özel Hastanemizi açmak için gerekli girişimlerde bulundu, Bakanlık nezdinde girişimlerimiz çok olumlu geçti, Hastanenin Sahipleri ile anlaştık, gerekli peşinatı (ön anlaşma parası)  gönderdik. Fakat birkaç gün sonra Urfada birkaç şaibeli kişi devreye girerek, bütün palanlarımız buzdu. Yeniden başa döndük.

Kayıp eden Urfamız oluyor.

Burada Sayın Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve Urfa Milletvekillerine sesleniyoruz. Bize takoz olan kişileri engelleyin, Hastane işi çocuk işi değildir. Herkes kendi alanında faaliyet yürütürse, çok güzel işler olur. Şehrin yöneticilerinde bu konuda özel çaba bekliyoruz.

Sağlık alanını işletmek, yönetmek herkesin işi değildir. 

Eski sıfatına güvenerek, sağlık alanına giren ve ya biz engel olan kişiler başarılı olamaz” diye görüşlerini dile getirdi.  

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

google.com, pub-4228995289596695, DIRECT, f08c47fec0942fa0