Uzm. Dr. Gülbaran Meral

Uzm. Dr. Gülbaran Meral

“Bakış Açısı”

Hakkında

1979 yılında Urfa’da doğdu, Şanlıurfa Anadolu Lisesi ve Gaziantep Fen Lisesi’nde orta öğrenimini tamamladıktan sonra, 2003 yılında İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Bakırköy Dr. Sadi Konuk EAH’de Aile Hekimliği Uzmanlığı ihtisasını ve bu dönemde T.C. Sağlık Bakanlığı’nda NRP eğitmenliği yaptı. 2008’de Isparta Uluborlu Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmet görevine başladı.

2010 yılında Memorial Sağlık Grubu bünyesindeki Memorial Hizmet Hastanesi’ne Aile Hekimliği Uzmanı olarak başlamış, kısa süre içinde Medikal Direktör Yardımcısı olmuştur. 2014 yılında Sağlık Kurumları İşletmeciliği eğitimini tamamlamıştır. Aynı yıl İstanbul Zorlu Center AVM’de, yine Memorial Sağlık Grubu’nun yönetiminde bir nevi sağlıklı yaşam (well-being) merkezi konseptinde konumlandırılan Memorial Wellness projesinin kurucu yöneticiliğini üstlenerek, araştırma, rakip ve pazar analizlerini yaparak; konsepti kurgulamış, faaliyet alanları ve yapılacak uygulamaları belirlemiş, başından sonuna anahtar teslim proje olarak hazırlayıp, merkezin kuruluşu ve açılışında yer almıştır. Aynı zamanda Metabolic Balance sağlıklı beslenme programı temsilci hekimi olup, bir süre Memorial Şişli Hastanesi’nde Hastane Direktör Yardımcısı olarak görev aldıktan sonra, 2016 yılında Memorial Hizmet Hastanesi’ne Hastane Direktörü olmuştur. 2019 yılında Kolan International Hospital ‘da Genel Müdür Yardımcılığı görevine başlamıştır. , 1 çocuk annesidir  ve ingilizce bilmektedir.

Medikolegal olguların yönetimi ve hastanenin finansal verimliliğine ilişkin çalışmalarda yer almıştır. Neuromarketing ve wellness konularına özel ilgi duymaktadır.

    google.com, pub-4228995289596695, DIRECT, f08c47fec0942fa0