Dr. Adnan Güllüoğlu

Dr. Adnan Güllüoğlu

Dr. Adnan GÜLLÜOĞLU

DARBELERE,DARBECİLERE KARŞI OLMAK İNSANLIK GÖREVİDİR

05 Nisan 2021 - 00:02

DARBELERE,DARBECİLERE KARŞI OLMAK İNSANLIK GÖREVİDİR

Kendilerine vazife çıkaran emekli 104 Amiral  gecenin bir vaktinde yayınladıkları bildiri gündeme bomba gibi düştü.

Muhalefette yer alan kimi siyasiler yayınlanan bildiriye "15 Temmuz gibi gündem değiştirmek için hazırlanan senaryo" diyor,kimi "Görev başındayken bu bildiriyi yazmadılar,neden emekli olunca yazdılar?" diye soruyor.

Kendi yaptığı antidemokratik uygulamaları unutan,unutturmak isteyen iktidar kanadı da  demokrasi havarisi kesilip sert mesajlar yayınlayarak bildiriyi kınıyorlar.

Herne olursa olsun,kim ne derse desin Amiral'lerin geleneklere bağlı kalarak gecenin bir vaktinde yayınladıkları, geçmişteki örtülü yada örtüsüz darbeleri anımsatan bu bildirinin karşısında ama demeden,fakat demeden karşı durmak gerekir.

Pentagon'un "Bizim çocuklar"dediği Kenan Evren ve darbeci arkadaşları hak ettikleri şekilde yargılanıp cezalar alsaydı Amiral'ler bildiri yayınlamak bir yana,cesaret edip yazmayı bile akıllarından geçiremezlerdi.

Darbecilere karşı seçim ile başa gelmiş hangi iktidar olursa olsun yanında yer almak demokrasiden yana olan,demokrasi mücadelesi veren güçlerin ama demeden,fakat demeden görevleridir.

Bazılarının dediği gibi iktidarın yanında yer alıp,iktidarın antidemokratik uygulamalarını görmezden gelmek veya kabul etmek anlamına da gelmiyor.

Darbelere ve darbecilere karşı olmak ilkesel bir duruş ve tavır alıştır.İktidara karşı verilen demokrasi mücadelesi birilerinin yaptığı gibi darbeci güçlerden medet umarak veya onların yanlarında yer alarak da verilemez.

Dr. Adnan Güllüoğlu
4.4.2021

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
google.com, pub-4228995289596695, DIRECT, f08c47fec0942fa0