Dr. Adnan Güllüoğlu

Dr. Adnan Güllüoğlu

Dr. Adnan GÜLLÜOĞLU

HALA FARKINDA DEĞİLMİSİNİZ?

09 Haziran 2021 - 01:35

HALA FARKINDA DEĞİLMİSİNİZ?

Hatırlayalım,Özal döneminde Kürd sorunu çatışmalara rağmen her yönü ile tartışılıyordu.

Adnan Kahveci,Orgenerel Eşref Bitlis (17.Şubat) ve Özal'ın (iki ay sonra Nisan.93)kuşkulu ölümlerinden sonra "Vur kurtul" anlayışı  devlet içinde egemen olmuştu.

Abdullah Çatlı (o dönemin reisi) ve Yeşil gibi eli kanlı  tetikçilerden çeteler oluşturuldu.

Beyaz toroslar ile faili belli cinayetler göstere göstere işlenmeye başlandı.

Şiddete karşı olan,çözümden yana olan bir çok aydın ve yurtsever (Vedat Aydın,Eyüp Gökoğlu ve Muhsin Melik gibi) bu çeteler tarafından öldürüldü.

Öldürülenler arasında bu günde ısrarla işadamı denen,aslında Kürd uyuşturucu baronları da vardı.

Bunların öldürülmesindeki amaç Türkiye üzerinden yapılan uyuşturucu ticaretine engel olmak değil bu ticaretin kontrolünü kendi ellerine geçirmek ve bundan pay almaktı.

Uğur Mumcu'nunda araştırdığı (Jitem elemanı Binbaşı Ahmet Cem Ersever'inde öldürüldüğü) Sapanca-Adapazarı ve Düzce üçgeninde işlenen cinayetlerin üzerine gidilmedi ve Kürd isadamları öldürüldü denilerek üstü örtülerek geçiştirildi.

Hala bu ticaret yapıldığına göre Peker'in dokunduğu ve kendi deyimi bu baronların ticaretine çöken yeni baronlar hangi milletten ve kimler?

Yine o dönemde Türkiye'de kaynağı belli olmayan dolar fazlalığına dikkat çeken  ABD'ye bunun hesabı verilememişti.

Çiller "Devlet icin kurşun atanda,yiyende şereflidir" diyerek faili belli cinayetleri ve bu cinayetleri işleyen dönemin tetikçi "reislerini" kahraman ilan ederek aklayıp paklamıştı.

Dönemin İçişleri Bakanı Mehmet Ağar Ocak-94'te öldürülen Uğur Mumcu'nun eşi Gürdal Mumcu'ya olayın aydınlatılması ile ilgili "Bir tuğla çekilirse duvar yıkılır"dediği hala akıllarda.

O dönemin mevcut partileri "beka sorunu" diyerek uyuşturucu ticareti ve Susurluk dahil benzeri bir çok olayın üstüne gidilmediği gibi araştıranlarada destek olmadılar.

Yeni reis Peker şimdi kendisininde harcında yer aldığı ve o tuğlası  çekilmeyen duvara ilave edilen yeni ve çok daha güçlü duvarlardan söz ediyor.

"Ben pisliksem,pislik silsilesinin en alt seviyesindeyim"diyerek siyaset içinde yer alan üstündeki pislikleri işaret ve itham ediyor.

Peker'in har vurup harman savurduğu milyon dolarları biliyoruz,gördük.İddiasında üstümde dediklerinin aralarında dönen dolarlar kim bilir ne kadar?

Peker'in açıklamasından sonra "Karadeniz'de gaz bulduk"diyerek yada 2023 hedefleri ile gündem oluşturmak ile Peker'in iddiaların üstü örtülmüyor.

İddiaları yenilir, yutulur gibi değil.

"Yok" saymak ile de yok olmuyor

DR..Adnan Güllüoğlu
8.Haziran.2021

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
google.com, pub-4228995289596695, DIRECT, f08c47fec0942fa0