Dr. Adnan Güllüoğlu

Dr. Adnan Güllüoğlu

Dr. Adnan GÜLLÜOĞLU

"SÖZDE" KONULAR

13 Ocak 2021 - 17:21

"SÖZDE" KONULAR

Ülke sorunları yerine yeni gündem kim sözde başkan?Kılıçtaroğlumu yoksa C.Başkanı Erdoğanmı?Çekilmez hale gelen televizyon kanalları bu tür tartışılan konuları gündeme getirmekle hiç çekilmiyor.

Televizyon kanallarında  haber programları darbe dönemlerinde tek kanaldan hazırlanan ve okunması zorunlu, bildiriler gibi hepsi aynı.Tarih diye hazırlanıp sunulan dizi filmler yiğitlikte,kafa kesmekte Cüneyt Arkın'ı kıskandırıyor.Tekrar tekrar iletilen bu dizileri izlettirmek yetmiyor,Kurtlar Vadisi Pusu,Ramo ve Arıza gibi polis ve istihbarat ile ilişkili "yurtsever mafya" dizileri yayınlanıyor.

Açık oturumlar iki elin parmaklarını geçmeyen "her şeyi bilen"katılımcılar ile yapılıyor. Muhalefet adınada çağrılan kişiler seçmece olduğu için gündemdeki konulara kenarından köşesinden değinilerek"suhulet ve sükunet içinde"tartışıyorlar.

Karadenizde bulunan gaz gibi milli otomobilde de hedef 2023.Yerli "Corona aşısına yakında" diyerek geleceğe dönük bu umutlar verildikten sonra söz dönüp dolaşıp Feto ve PKK operasyonlarına getiriliyor.Hemen ardından yerine göre Gezi ve Kobani gibi olaylar gündeme taşınır,ardından etkisiz hale getirilenlerin çetelesi açıklanır.

Beka,Türban,Filistin,Ege ve Akdeniz'deki gerilim gündem değiştirmek için raflarda kullanılmak hazırda bekletilir.

Ekonomi,Milli Gelir ile ilgili haberlerde Corona salgınında olduğu gibi ustalıkla rakamlar ile oynayarak açıklamalar yapılyor.

Değinilmeyen liranın değer kaybı,enflasyon  geçim derdi ve işsizlik gibi halkı direk ilgilendiren önemli konular oluyor.

Geriye kalan yayınlar Gelin-Kaynana ve kayıp yakınlarını arayan,yıllar öncesi işlenen cinayetleri polis yerine aydınlatan diziler ve araya konan, dakikalarca uzayan reklamlar.
Artık Kılıçdaroğlu ile C.Başkanı'n ve danışmanlarının tartıştığı SÖZDE konular bile izlemeye değmiyor.

Dr..Adnan Güllüoğlu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
google.com, pub-4228995289596695, DIRECT, f08c47fec0942fa0