Edibe Aydin

Edibe Aydin

Edibe Aydın

TARTIŞMA ANINDA NASIL SAKİNLEŞEBİLİRSİNİZ

28 Temmuz 2019 - 17:54

Sayfamda davranış bilimleri eğitimi olan meslektaşlarım ve öğrencilerim var. Bu nedenle benim Önerim bilimsel değil, deneyimlerim sonucu oluşmuş ve olumlu sonuç alınmış bir uygulamadır. Denerseniz olumlu sonuç alacağınıza inanıyorum
Yaşadığımız toplumda en Yakınımızdan başlayarak sorun yaşamayan kimse olmadığını düşünmüyorum.Tartışmada cevap vermek ; ateşe odun atmak gibidir. Susmak ise düdüklü tencerenin kapağındaki sibobun tıkanması gibidir. Tencerenin kapağının fırlaması gibidir. Birden kontrolden çıkarsınız. Öyle ise ne yapmalı ?
Benim yaptığımı yapmalı. 
Size cevap hakkı doğuran tartışmalarda önce derin bir nefes alın, sonra içinizden 20' ye kadar sayın. Şimdi sıra size hakaret edene aynı şekilde cevap vermeye hazırlanın İŞARET PARMAĞINIZI KALEM GİBİ KULLANIN , BOŞLUĞA YA DA KOLTUĞUN ÜSTÜNE İSTEDİĞİNİZİ YAZIN. KARŞINIZDAKİ KİŞİNİN DİKKATİ PARMAKLARINIZA YÖNELSE DE YAZMAYA DEVAM EDİN. İÇİNİZDEN GEÇEN HAKARET, KÜFÜR, BEDDUA NE VARSA YAZIN. Bu uygulamada işaret parmağınız hareket ediyor, yazı yazarken dikkatiniz yazıya yöneliyor. Söylemek istediklerinizi yazdığımız için rahatlıyorsunuz. En önemlisi de cevap vermediğiniz için Yen'i hakaretlere maruz kalmıyorsunuz. Ben uyguluyorum, çok iyi sonuç alıyorum. Hepimize tartışmasız, huzurlu günler diliyorum.
Edibe Aydin 28/07/2019

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
google.com, pub-4228995289596695, DIRECT, f08c47fec0942fa0