Muhittin Taha ÇALIK

Muhittin Taha ÇALIK

Muhittin Taha ÇALIK

DARUL SELAMA HAYRAN!

29 Mart 2021 - 15:10

DARUL SELAMA HAYRAN! 

Darul Harp, vecit-il masa açılsın. Konu da netik aranmaz. Mahşerin meydanıl verti koyulmaz. İslam’ın kedidatlığında neye sulanmış nece verdeditil neyona kuşanmaz. O yüzdendir ki vecit, mect, netil konsu Türkiye’de çökmüştür. Konuda ele alınması gereken yazıyıl mahşer çözünmez. Nefsi Mardiyye mutmain olunmadığı müddetçe; cet, cette-ül meştil meştte haludüne halu neda da yer almaz.

Ortadoğu’da halu pek canı peşt olamayanlar kanınine vediline de yersine de hal, halu halmeşan da bezgi alem de yer alamazlar. Nice cedididüle mevtil mevte hast, hasimül meşaya ulaşamazlar. Nece kıyamet vardı ki siz ve biz cüdası ne görsün nece kıyametin arayan nazgılar neş olsun. Bizi bize koyanlar, darda neyi koyanlar nevil mekınile düşsünler. Nece canı kuşatanlar neydi ki neye cidat ve medat koysunlar. Yeri titreten nece Huda’yı koyan Rabbil alayu şiyan necesinde ne olsun. Kalemin titremediği yerde nezanıl nezan çiğnensin, vurmayan elidunenin elinde neydi ki ney olsun.

Bizi naraltanlar utansın!


Bir buklede çığırmayanın nacası çoğalmasın!

Neye vurgunu mahşer, mahşeril alemde mazganı vedada nurulu hüdayı-ülü mahşer!
Betimce de ben, aksanında atada nadida, vurgunda elifçe, nece, peceyil peçe!
Hay hÛ meden-ilü neytil neceyitil-/bu safsatıl-i İslam ve hasvatıl-i İslam/ batınune (medenir neytil -oldu) sana

İSLAM


 Hey merkep merdesin? İslam’a nacat atanlar nerede?
Hey nadıl? / büyütül fekil/ sizi sizde arayan binler nerede oldu? Siz de feced-il vakat oldu? Temiz arşa -ulaşan- ulaştığı yerde nert oldu.  Hayda huy huyu berkette nedo ve veto oldu.
Biz İslam’ın hakikatin de neydik ki ney olduk. Merzi meyciler nerede Darulcüler maytta/ gerisin de hakikatçiler veyrtil nartıl da

Bize kuşan taktılar, gerisin de hikâye bezdiler, tarihe vectil marat dediler. Kime ne koydular ki ne olsunlar. Beşikte nalan olsunlar(!)
  
Teke veke vek nerede cüda nerek! Arş titrer de yer oynamaz olmuş, meled-il cüdası erirken yer serpilmez olmuş. Hay der hÛ donar, harpçiler harbe selamsızlık, dıkatsızlık, terzci; bezci, sonacı, hodacı/ oldumek ölücübek narılcevil-ci nota, HAYDİ KOY MOTAYA! /!


GEL GELELİM İSLAM’A NE DE EDELİM HÜDA’YA
DARULCÜ CEYT, OLSUN SANA HEYT GERİSİ BOŞ HAKİKATİL İSLAMA NEYT 
 DARUL HARBE KARIŞ KARIŞ İŞLENDİ, GERİSİNDE VUKULANDI!

Araştırmacı Gazeteci Yazar
Muhittin Taha Çalık
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
google.com, pub-4228995289596695, DIRECT, f08c47fec0942fa0