Mustafa Çiçekli

Mustafa Çiçekli

Mustafa cicekli

Akrabanın akrabaya akrep etmez ettiğini..

10 Ekim 2020 - 00:02

Akrabanın akrabaya akrep etmez ettiğini..


Akrabanın akrabaya akrep etmez ettiğini  kişiye, kimileyin hısımı öyle kötülük eder ki bunu düşman bile yapmaz. Çünkü hısım, kişinin içini, dışını ve nereden vurabileceğini daha iyi bilir.Dışardaki hasımlarıyla, doğru dürüst mücadele edemeyenler, kendi akrabalarıyla mücadele etmelerini anlayan var mı bilmiyorum ama şahsen ben anlayamıyorum. 

"Demek idâreyi ve hâkimiyeti ele alırsanız, hemen yer yüzünde fesad çıkaracak, akrabalık bağlarını bile parçalayıp keseceksiniz öyle mi? Onlar öyle kimselerdir ki Allah kendilerini rahmetinden kovmuş da duygularını almış ve gözlerini kör eylemiştir." (Muhammed, 47/22-23).
Biraz ahlak, biraz vicdan sahibi bir insan bırakın yakınlarını, uzağındakilere bile zarar vermeyi düşünmez. Bir yönetici önce kendisi gibi düşünenlere, arkadaşlarına, hocasına, yakınlarına kötülük ediyorsa o yöneticinin akıbeti berbat olur. Ne garip! Böyle zavallı tiplerin yardımcıları da birlikte çalıştıkları kimseler de kendisi gibi birer zavallı  oluyor.
Allah'ım sen bizi görünür görünmez kazalardan koruduğun gibi sayıları az da olsa verdikleri zarar büyük olan hazele takımının şerrinden de koru.Allah'in Rahmeti Bereketi Mağfireti Nuru Üzerinize olsun Dua ile insaAllah..

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
google.com, pub-4228995289596695, DIRECT, f08c47fec0942fa0