Mustafa Çiçekli

Mustafa Çiçekli

Mustafa cicekli

Biz Ne İdik Ne Olduk. Sahi Ne Oldu Bize..

13 Mart 2021 - 00:34

Efendimiz şöyle buyurdu: "Ebu Bekir'i sizden üstün kılan çok namaz kılması, çok oruç tutması değildir. Ebu Bekir'in size üstünlüğü kalbinde bulunan bir şeyden dolayıdır. Kalbinde bulunan Allah'ı tazimidir. Allah ile yakınlık kuran mümin kendini hiç darda hissetmez."
Akıllanmayıp bu gün ile yarını ve yarınları dün zehirine hapsettim. Yarınında biteceğini unutuğum gibi ölüp hesap vereceğimide unuttum.

SAHİ NE OLDU BİZE?

Toplum yapımızda çocuklara tapan, onlar ne isterse yapan; ‘Ben yaşayamadım onlar yaşasın’ anlayışına bürünen, ‘aman zamane gençleri böyle’ deyip sorunları halının altına süpüren, hiçbir şeyden hoşlanmayan, ailelerini beğenmeyen, ne yapılırsa yapılsın bir türlü mutlu olmayan, özenti içerisinde hep yanlışlara imza atan bir nesil gelmektedir. Yanlış verilen örnekler, TV dizileri gençlerimizi ahlaken bozmaktadır.

SAHİ NE OLDU BİZE?

Değer vermiyoruz bir birimize. Aman giderse gitsin derken birine, bir kalbi kaybediyoruz bile bile. Oysa bir sevgi ile atan kalbin uzaklarda ki varlığı bile bize güç verir dertler denizinde.

NE OLDU BİZE?

Bizlere ne olduğunu, neden bu kadar rahat olduğumuzu, umursamaz olduğumuzu düşünme vaktidir.Allah için seven Allah için Düşünen insanlarımıza ne oldu?

SAHİ NE OLDU BİZE?

Sözlerimizden “Allah” sözcüğünün çekilmesi, artık mümince düşünmediğimizi, hayata Müslümanca değil seküler bir mantıkla baktığımızı ele veriyor. Sözlerimizden  “Allah” kelimesinin çekilmesi, bir zaman sonra hayatımızdan da bereketin kaybolmasına yol açtı. Şimdilerde mutluluğu “Allah’tan başka şeylerde” arar olduk, ama beyhude!

SAHİ NE OLDU BİZE?

Hakkaniyete dayalı ilişkilerin dünyada huzura,ahirette ise kurtuluşa vesile olduğunu unutmayalım.Özel hayatımızda her türlü kul hakkını ihlal etmekten sakınalım.Tüyü bitmedik yetimin hakkını düşünerek,kamu görevini ağır bir emanet olarak kabul edelim.Zira ihlal edilen kamu hakkı, zayi edilen vakıf malı,aynı zamanda binlerce kul hakkı demektir. Her hayırlı işin sevabı olduğu gibi, her ihmal ve hatanın da kul vekamu hakkı doğuracağını bilerek yaşayalım..

Allah için seven Allah için yaşayanlardan olmak dileğiyle.Allaha emaet olun.Selam ve dua ile

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
google.com, pub-4228995289596695, DIRECT, f08c47fec0942fa0