Mustafa Çiçekli

Mustafa Çiçekli

Mustafa cicekli

Büyük Dedeme Bağlanılan Maaş

25 Nisan 2021 - 17:49

Osmanli devleti ayaktayken BÜYÜK DEDEME BAGLANİLAN MAAS 

Tebliğ tarihi          Maliye nezareti alisine

1307           

Sülale-i tahireden  ve Sadat-i Kiram  Berzenci meşayıhından  Seyyid Şeyh Ahmed Kaka efendi merhumun müteallıkatından olub geçen sene Erciş kazasına göçerek orada ikamet etmekte olan el-hac Seyyid Muhammed efendinin garibu’l-diyar bulunduğu ve oraca hiçbir biraderi olmaması hasabi ile muhtac-i atifeti seniye bulunduğundan bahis ile ser meali .. cenab-i padişahi sadakası olarak hazine-i celile-i maliyeden şehri münasib bir miktar maaş tahsis olunması hakkında Van vilayetinin mebus mazbatası mealen irsali sevb-i alileri kılınmış olmak ile .. icabının icrasına himem-i alileri derkar buyrulmak babında..
Sene:1307/1891

VE OSMANLİ DEVLETİ YİKİLDİKTAN SONRA İSLAMİYETE YAPİLAN DARBE

Zilan katliami (GELİYE ZİLAN ) hakkında öne sürülen KÜRT DAVASİ adına nitelendirilmis bir dava değildir dedem Seyyid Mahmut BERZENCİ (D.1878) Süleymaniye de doğdu. Kürdistan bölgesinde İngilizlerle savaşırken beldenin ismi KURDİSTAN olduğundan Arap kökenli olan Seyyid Mahmut BERZENCİ Seyyid Ahmet berzencinin oğlu olup  Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem in soyundan geldiğinden BERZENCİ SEYYİDLERİNİN KÜRT DAVASİYLA hiç bir ilgi alakası yoktur.Gayeleri İSLAMİ DEGERLERİ VE ZULME BOYUN EGDİRMEMEKTİ.ingilizlerin yapmış olduğu kuşatmadan dolayı BERZENCİ Seyyidlerinin bir kısmı Türkiye'ye giriş yapmışlardır.ve bir kısmi ise baska beldelere sürülmüştür.  Bunun üzerine o zamanki Cumhuriyet İngilizlerle iş birligi halinde olduklarindan şeyhlerin ve seyyidlerin köylerine baskın verip İslamiyete darbe yapmaktı.

ZİLAN DERESİNDE (ERCİŞ) yapılan bu vahşeti o dönemin gazete manşetlerine ZİLAN Deresinde temizlik başlamıştır diye yazılan mahsetler gündeme oturmustu.

KADIN,COCUK,YASLİ DEMEDEN Katletmeye başlamışlardı.Bunun üzerine dedem SEYYİD RESUL BERZENCİ VE SEYYİD SÜLEYMAN BERZENCİ o dönemin HÜKÜMETİNE ve İSBİRLİKCİLERİNE Baş kaldirmislardi çünkü zülme boyun eğmediler ve egdirmediler İSLAMİ Değerlerimize sahip çıkmak için bu yola baş koymuşlardı.Seyyid RESUL BERZENCİ SEYYİD SÜLEYMAN BERZENCİ NİN öz amcasının oğlu idi şehit oldukları zaman soy adlarına ulasilmadigindan ve bilinmediğinden ağrı ( DOĞUBEYAZIT) ta türbe i şeriflerinde Arvasi seyyidleri diye yazılmaktadır.

BURADA AMAC KÜRTLÜK TÜRKLÜK LAZLIK DEGİLDİR.

BURADA AMAC İSLAMİ DEGERLERİ AYAKTA TUTUP ZİLAN KATLİAMİNİN DAVASİNİ HİC BİR İRKA TABİ TUTUP öNE SURULMEMESİDİR GAYEMİZ ECDADİMİZİN İZİNDEN GİTMEKTİR VE BİZE BİRAKİLAN İSLAMİ DEGERLERİMİZE SAHİP CİKMAKTİR.ZİLAN KATLİAMİ DERSİM KATLİAMİ NE KÜRTLERE NEDE ALEVİLERE YAPİLAN BİR ZULUMDUR SADECE BU DAVANİN BASİNDAKİLERİN GAYESİ İSLAMİ YAYMAKTİ.

KÜRT DAVASİNİN BASLANGİCİNİN BUNLARLA HİC BİR İLGİSİ YOKTUR. SATİRLARİMİN SONUNA GELİRKEN TEKRARDAN BELİRTMEK İSTERİM.

BERZENCİ SEYYİDLERİNİN KÜRT DAVASİYLA HİC BİR İLGİSİ YOKTUR.BUTUN AMACİ UMMETİ MUHAMMEDE HADİM OLMAKTİR.

Zulum etmeyen devlet ve hükümetin HER DAİM YANİNDAYİZ.

NOT: SAİD NURSİ K.S SEYH SAİD K.S İSKİPLİ ATİF HOCA K.S SEYYİD RESUL BERZENCİ VE SEYYİD SÜLEYMAN BERZENCİ K.S hzleride İslam yolunda şehit olan büyük evliyaullah idiler rabbim sefastlerine nail eylesin  rabbim rahmetiyle muamele eylesin.

Seyyid Abdülmelik BERZENCİ
(HADİMUL BERZENCİ)

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
google.com, pub-4228995289596695, DIRECT, f08c47fec0942fa0