Mustafa Çiçekli

Mustafa Çiçekli

Mustafa cicekli

Dinimize, değerlerimize saldıranlara fırsat vermemek

23 Ekim 2020 - 14:06

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın öngördüğü esaslar doğrultusunda; Peygamber Efendimiz (sallallâhü aleyhi ve sellem) Hazretlerinin, Dünyada ve Türkiye'de bulunan evlatları olan Seyyîd ve Şerîf aileleri bir çatı altında buluşturmak; imkanlar ölçüsünde her türlü maddî ve manevî dayanışma sistemini sağlamak ve şeffaf bir yönetim sistemine öncülük etmek..Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte insanlar sanal bir dünyada yaşamaya başlamış, sosyal ilişkileri git gide zayıf bir hal almıştır. Artık değil yardımlaşmak insanlar yan komşunun adını bile bilmemektedir. Ancak hem bireysel hem toplumsal olarak yardımlaşma insan açısından büyük önem taşır. Bu nedenle günlük hayatımızda ihtiyacı olanlara yardım etmekten geri kalmayalım. Böylece daha hoşgörülü ve sağduyulu bir toplum haline gelmek mümkündür.Bu Yardımlaşma ve Dayanışmayı Yayginlastirmaktir. 

 Seyyîdlik ve Şerîflik hususunun ve Osmanli döneminde bu alanda tek yetkili kurum olan Nakîbu'l Eşraf makamının daha iyi anlaşılması ve özellikle müteseyyîd girişimlerle toplumumuza yönelik manevi istismarların önlenmesi; bu alanda bilimsel etkinlikler ve yayınlarda bulunarak zenginlik sağlanması; Seyyîdlik ve Şerîflik makamına haiz ferd ve ailelerin nesep (soy) şecerelerinin (şecere-i tayyibe) kaydını tutmak ve başkanlığımıza resmi olarak üye olmalarını sağlamaktır. Ayrica 

Din istismarı, din sömürüsü yapmak, dine dair kavramlar ve değerler ile insanları aldatarak maddi ve manevi çıkar elde etmek ve kendi menfaati için dini kullanmak isteyenlere karsi mücadele etmektir.
Tarih boyunca mehdici-mesihçi, bâtıni karakter arz eden pek çok fitne ve fesat hareketi ortaya çıkmıştır. Bu tür fitne ve fesattan korunmak için İslam’ı ve dinin kaynaklarını iyi bilmek ve samimi bir şekilde yaşamak gerekmektedir. Geçmişte yaşananlardan ders alınmalı, dinimizi, değerlerimizi istismar eden, dini kendi menfaatleri doğrultusunda kullanmak isteyenlere fırsat verilmemelidir.

Rabbimiz ülkemize, devletimize, milletimize zarar vermek isteyenlere, dinimize, değerlerimize saldıranlara fırsat vermesin. Selam ve dua ile 

Mustafa Çiçekli 
Dünya Seyyid ve Şerifleri Topluluğu Derneği Başkani

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
google.com, pub-4228995289596695, DIRECT, f08c47fec0942fa0