Mustafa Çiçekli

Mustafa Çiçekli

Mustafa cicekli

GÜCÜ OLMAYANLARA YARDIM ETMEK

01 Mayıs 2020 - 12:37

GÜCÜ OLMAYANLARA YARDIM ETMEK

Bugün insanlık, şefkat ve merhamete, vicdan ve hakkaniyete her zamankinden daha fazla muhtaçtır. Dünyanın bambaşka köşelerinde sayısız masum insan bu virüs belasının kıskacında kıvranmakta, çok masum hala zulüm ve şiddete maruz kalmaktadır. Bu vicdansızlık ve insafsızlıktan sadece insanlar değil, diğer bütün canlılar ve geleceğimiz de zarar görmektedir. Hâlbuki Allah Resûlü (s.a.v), bütün varlıklara merhametle davranmayı emretmiş ve şöyle buyurmuştur: “Merhamet edene Rahman olan Allah da merhamet eder. Siz yerdeki bütün mahlûkata merhamet edin ki göktekiler de size merhamet etsin.” Ebû Dâvûd, Vitr, 26.

Durumu iyi olmayan, dul,yetimler, ve çalışamaz durumda olan özürlü ve sakat kayıtlı aileleri bulmak. ki bunları araştırmalarakyada yapılan müracaatlar ile belirlemek gerekir. ve devamlı olarak haftalık erzak, et, ekmek ve nakit yardım ile beraber yakacak, giyim ve diğer ihtiyaçları  karşılanması ve sağlık problemleri olan ailelerimizin doktor muayene,tedavi, ilaç ameliyat vb sağlık giderleri ile evlenme, doğum, ölüm gibi zamanlarda yine o ailenin bir ferdi gibi onların yanında olmak gerektiğini düşünüyorum. Ülkemiz Vatandaşı Olmayanlara Yapılan Sosyal Yardımların yapılması kanaattindeyim.

Yapılan yardımın insan gururunu haysiyetini kırmadan, hissettirmeden yapılması, ihtiyaçların yerinde ve eksiksiz tesbit edilerek yapılması, yapılan yardımların gösterilmemesi, duyurulmaması ve bu konuda hassas davranılması ve aynı zamanda çalışmaya gücü olanların topluma kazandırılması hususunda ve ona yaşama gücünü onurunu kazandırma hususunda ve onurlu bir yaşam düşüncesiyle kişilerin topluma kazandırılması felsefesinin benimsenmesidir.Yardım söylenmediği müddetçe yardım olur

ÇÜNKÜ..

Allah’ın yarattığı her bir varlığı, O’nun bir emaneti, kâinat ailesinin kıymetli bir ferdi olarak görelim. Merhametsizliği şefkat ve rahmete çevirelim. Asrın vicdanına merhameti yeniden aşılayalım.O halde, Rabbimize yürekten ettiğimiz duaların mutlaka karşılık bulacağına inanalım. Duayla gelen bereketten, huzurdan, güvenden mahrum kalmayalım. Kendimize olduğu kadar, ailemize, sevdiklerimize, mümin kardeşlerimize, mazlumlara dua etmeyi unutmayalım. Anne babamızın, hastaların, yaşlıların ve muhtaçların duasını almaya gayret edelim.Selam ve dua ile..

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
google.com, pub-4228995289596695, DIRECT, f08c47fec0942fa0