Mustafa Çiçekli

Mustafa Çiçekli

Mustafa cicekli

Peygamber Efendimize Kutsallarımıza Nefret Hakaret Söylemi

03 Şubat 2021 - 23:15

"Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) ve Kutsallarimiza Nefret  Hakaret Söylemi"

Bu tür meselelerde müslüman çok hassas davranması gerekir. Özellikle günümüzde inanç olarak zayıf olan bazı insanların mukaddesata hakaret etmeleri çoğu zaman imansızlıklarından değil, inanç olarak zayıf olmalarından kaynaklanmaktadır.
Herkes her durumda bu hadisi kendine göre yorumlayamaz. Mesela, yolda bir kötülük görsek, onu elimizle düzeltmeye kalksak ve dayak atsak, o adam da davacı olsa, bu durumda bize de ceza tatbik edilir. 
Bu çirkin fiilin, şöyle veya böyle, bir fikir mahsulü olduğunu düşünüyor, ona izah getirmeye çalışıyordum. Halbuki ortada bir fikir yoktu. Bu “peygamber düşmanlığı” bir makale içinde sergilenseydi, o yanlış düşüncelere karşı cevap verilir, iddiaların delillerle çürütülmesi yoluna gidilirdi. Ama ortada fikir değil kin, haset, ahlaksızlık ve inanca hürmetsizlik vardı. Bunlara ise ilmen cevap vermenin anlamı olmazdı.
Dün olduğu gibi bugünde İslam’a ve Hazreti Muhammed’e hakaret edenlerin zelil olmaya mahkum olacaklar ,Bunu yapanlar her zaman tarihte olsun günümüzde olsun zelil olmaya mahkumdur. Bizler kesinlikle bunu kabul etmiyoruz, sert dille kınamamiz ve hiçbir zaman bizim dinimizle, diyanetimizle ve peygamberimizle uğraşan kurumları basın kuruluşlarını,kim olursa olsun kesinlikle en ağır şekilde kınıyoruz. 
“Hiç kimse ‘Fikir özgürlüğü’ adı altında İslam'a, peygambere,Kutsallarimiza  hakaret edemez”
Kim Karanligi görmek istiyorsa önce Kendi karanlığına baksin..
Kimse güneşi üfleyerek söndüremediği gibi Bir iki Cahilin Söylemesi ile Islâm batmaz..
Gerçekte güneş batmış değildi; kendisine sırt çevirenleri karanlıkla baş başa bırakmış, başka beldeleri aydınlatmaya başlamıştı.
Allah Akil Fikir İzaan Basiret Hidayet versin..Selam ve Dua ile

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
google.com, pub-4228995289596695, DIRECT, f08c47fec0942fa0