Ömür Çelikdönmez

Ömür Çelikdönmez

Ömür ÇELİKDÖNMEZ

ABD veya The best is yet to come..!

24 Ocak 2021 - 00:35

ABD veya The best is yet to come..!

Şimdilik Trump, Venceremos demekle kaldı ama zincirleri kıramadı.

WhiteHouse  kaynaklı  haberlere bel bağlayan Türk mahreçli aracılar  anlaşılan  duygusallığa fazla kaptırdılar. 


Kendim için de aynı şeyi söylemem mümkün. 

Reelpolitik  ile  politik romantizm arasında gidip geldiğim, med cezir yaşadığım doğrudur. 

Sonuçta etten kemikten ve ruhtan müteşekkilim.


Amacım  kimseyi gaza getirmek veya kraldan fazla kralcı kesilmek  olmadığı gibi eski kral öldü yaşasın yeni kral kolaycılığına da kaçmam.

Filmin sonunu gördüğümüzü düşünmüyorum.

Yönetmen daha filmin jenereğine The End ya da Fine yazdırmadı bu nedenle erken hükümler vermemek gerekiyor.

 
Bazı okurlarım, sosyal medya takipçilerim son dakikaya yani Trump'ın Beyazsaraydan ayrılması, Joe Biden'in Başkanlık Yemin  etmesine kadar, aktardığım bilgilere itimat ettiler.


Ancak sonrasında yaşanan hayal kırıklığı, itimat ettikleri Ömür Çelikdönmez'in öngörülerinin fos çıkması onları doğal olarak üzdü.

Kimileri  kendileri açısından haklı olarak şahsımı ezoterik muskacılıkla itham etti.


Kimileri  tatlı bir öfke ve gönül kırgınlığı ile "hani olağanüstü hal ilan edilecekti, pentagon Trump'ı devam ettirecekti,iç savaş çıkacaktı, Zeki Müren de bizi görecekti, derin Türkler olaya el koyacakti,vs. Mühür mühür kalmadı, geçmiş olsun, Biden in charge. Gusan beyle baya bi üfürdünüz, hiçbiri tutmadı. Napcaanız şimdi?" türünden serzenişte bulundular.

Hatta kıymetli dost, eğitimci siyasetçi Hasan Çıplak Beyefendi, "Trump, yarın Şeyhi'nin Harnamesinde şu beyitte anlatılan duruma düşecek: Arkasından alınınca palanı / Sanki bir it artığıydı kalanı"  mesajını gönderdi

Haklılar. Varsın öyle düşünsünler.

İtirazım var bu zalim kadere/ İtirazım var bu sonsuz kedere/ Feleğin cilvesine hayatın sillesine/ Dertlerin cümlesine itirazım var…

Halen tüm  dünya kamuoyu,  Joe Biden'in ABD Başkanı  oldu haberleri ile yıkılsa bile,  bir başka değerli  gönül dostunun dediği gibi "Umut varsa imkan vardır..Var bir hayalimiz!"   diyorum.

TV kanallarının gözümüze gözümüze soktukları sözde sanal gerçekliğe rağmen Beyaz Saray'a veda eden ve Andrews Hava Üssü'ne giden Trump'ın burada  kendisini uğurlayan askeri yetkili ve sivil görevlilere ABD Başkanı olarak son konuşmasında" Hoşçakal derken sizi sevdiğimi söylemek istiyorum, bir şekilde geri döneceğiz."  açıklamasını benim gibi saftirikler için yapılmış züğürt tesellisi  falan kabul etmiyorum.

" Now, as I prepare to hand power over to a new administration at Noon on Wednesday, I want you to know that the movement we started is only just beginning,"

 Trump bir kaç gün önceki konuşmasında New Administration /Yeni Yönetim dedi ama bu konuşmasında  Biden yönetimi neden demedi?

Bu kadar saf salak mı?

Eee ne var bunda diyebilirsiniz.

Ne yok ki?


Joe Biden için düzenlenen törene  katılmayan Trump, Florida yolcuğu öncesi başka bir şekilde geri döneceğiz mesajı verdi.

Buna ne demeli?

Herhalde delidir ne yapsa yeridir deyip işin içinden çıkmayacaksınız?


Trump, Florida'da halk tarafından coşku ile karşılandı.

Florida ve Teksas başta olmak üzere birçok eyalette vatanseverler teyakkuza geçti.


Küresel sermayenin çanına ot tıkamak için uzun süredir hazırlanan ABD askeri istihbaratı ve Pentagon görünürde Trump'ı cascavlak ortada bırakmış gibi.

Ancak iki hususu dikkatlerinize sunmak boynumun borcu. Şeytan ayrıntıda gizlenir diye boşuna dememişler.
Birinci husus  siyasi geleceğini, mal varlığını riske etmeyi bırakın yedi sülalesinin yeryüzünden silinmesi pahasına rağmen Trumpın onayladığı imzaladığı Executive Order/ İcra Emri  Pentagonun elinde  duruyor.

Buna göre Trump'ın  ABD ülke güvenliği açısından yapılması gerekenler doğrultusunda yetkilendirdiği Pentagon, istediği taktirde istediği zaman istediğini yapabilir.   

Kızacaksınız ama bekleyin görün derim.


İkinci husus,  bir kaç gün önce Donald Trump, kolluk kuvvetlerini, hakimleri, savcıları ve ailelerini korumaya yönelik İdari bir Karar yayınladı. 

Önümüzdeki günlerde neden bu kolluk kuvvetleri, hakimler, savcılar ve ailelerinin korunmasına gerek duyulduğu ortaya çıkabilir mi?

Seçimlere  hile karıştırıldığı, sapkın pedefoli pizzacı Demokratlar hakkında davaların açıldığı bir süreç başlar mı?

Devir teslime katılmayan Trump'ın elinde hangi mühür var?

Eğer mühür kimde ise Süleyman oysa, Biden neci?


Şairin dediği gibi

"Tohum saç, bitmezse toprak utansın! / Hedefe varmayan mızrak utansın!" 


Hasadı bekliyoruz belki bugün belki yarın belki yarından da yakın! 

Onun için bu tümsek bu köstebek ilelebet kalır diye boşuna heveslenmesinler…

Ömür Çelikdönmez / www.habersanliurfa.net

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Son Yazılar

google.com, pub-4228995289596695, DIRECT, f08c47fec0942fa0