En güzel Babalar Günü hediyesi

Hint Astroloğu ve Yaşam Koçu Sebnur Kuran Balcı’nın avukat babası için yazdığı şiir bestelenip şarkı oldu.

En güzel Babalar Günü hediyesi
14 Haziran 2020 - 15:07

Hint Astroloğu ve Yaşam Koçu olarak Türkiye’de ünlenen Sebnur Kuran Balcı’nın, babası Tüm Hukukçular Birliği Genel Başkanı Av. Mustafa Kuran için yazdığı “Babam” adlı şiir bestelenip şarkı oldu. Duygu yüklü söz konusu şarkıyı O Ses Türkiye finalistlerinden Ersan Ergin seslendirdi.

Hint Astroloğu ve Yaşam Koçu Sebnur Kuran Balcı ile babasına hediye ettiği şiirin doğuşunu ve sonrasında şarkıya dönüşüm hikâyesini konuştuk.

“Pandemi sürecinde büyüklerimizin sağlığına ‘zeval gelmesin’ diye onları göremedik, sarılamadık, hasret gideremedik. Ayrı kaldığımız uzun süreçte bir gece rüyamda babamın vefat ettiğini gördüm. Sabahın ilk ışığında uyandığımda sadece ağlıyor ne hala rüyanın etkisinden çıkamıyordum.

Sonra babamın benim ve kardeşlerim için ne ifade ettiğini düşünürken bu dizeler kaleme döküldü. O ifadeler bu şiiri oluşturdu ve şiirde yer alan mısralar babamın karakteristik özelliklerinden, hayattaki duruşundan, yaşattığı duygu ve düşüncelerden kaleme alınmıştır.

Şiirimi sosyal medyada paylaştığımda görüp beni arayan O Ses Türkiye finalistlerinden Ersan Ergin bunu besteleyip aranjörlüğünü yapmak istedi. Böylece şarkının doğuşu gerçekleşti. Daha sonra bu şarkıyı repertuvarlarına almak isteyen bir kaç ünlü sanatçıyla görüştük. Bunlardan birine karar verme aşamasındayız. Yakında müzik marketlerinde yerini alacak.

Bu şiirimi başta babam Av.Mustafa Kuran’a ve tüm can babalara ithaf ediyorum.”

BABAM

Adalet ondan sorulur Tüm dertlere çare bulur Varlığıyla güven verir Gözümün nurudur babam

Babam babam canım babam Bizler için senin çaban Mevlam bizi ayırmasın Yokluğuna dayanamam

Sen yemezsin yedirirsin Canım kızım oğlum dersin Yaradan da seni sevsin Şebin nurudur babam

Bazen ağlar bazen güler Babam dünyalara bedel Bizlere hep dua eder Gönlümün sultanıdır babam

Müslüm Aktürk/İSTANBUL


YORUMLAR

  • 0 Yorum