Gökçe Bal

Gökçe Bal

GÖKÇE'nin Köşesi

Artık herşeye vakit var.!

08 Mayıs 2020 - 07:31

Artık herşeye vakit var.!


İnsan doğası gereği elle tutulur bir şey yapmamasına karşın;  hiç birşeye de vakit bulamadığından yakınır. Oysaki  şimdi herşeye vakit var.!

Üç ay öncesine kadar güllük gülistanlık yaşıyorduk. Ve işimize gelmeyen şeyler için vakit bulamıyorduk. Şimdi herşey için bolca vaktimiz var. Örneğin işten güçten ailemizle  vakit geçiremiyorduk. Şimdi vakitten bol bir şeyimiz yok. Sevgili babalarımız şöyle diyordu: 
-"Çocuklarla ilgilenemiyorum ama hanım var sağ olsun" . 
Ama şimdi öyle mi .?  Aynı  evde 24 saat berabersin hanıma  da  çocuklara da bol bol vakit var.Biraz sevgi gösterme zamanı. Zira vaktim yok demek hiç de inanılır bir durum değil.

Bir de ibadetleri aksatmak için bahanelerimiz vardı. Bu çalışma temposunda oruç tutamadığımızı dile getiriyorduk. Şimdi hayatın temposu bile kalmadı. Ona da vakit var. Beş vakit namazı yetiştiremiyorduk vaktimiz yoktu mesela (işimize gelmiyordu demek daha doğru olacak sanırım)  . Vakitten bol neyimiz var.!  

Her şeyi kullanırken her şeyin sahibine göre hareket etmezsek.Her şeyin sahibi bizim  hiçbir şeye sahip olmadığımızı hatırlatır..!

Belki de şimdi tam da sırası.!  Daha fazla geç kalmadan , harekete geçme zamanı. Hâlâ nefes alıyorken kendimizi düzeltmek için neyi bekliyoruz. ?


 Beni iliklerime kadar titreten şu efsanevi sözle yazımı bitiriyorum.

Allahü zülcelal şöyle hitap ediyor:

- (Dost istersen Allah yeter, mürşit istersen Kur’an yeter, delil istersen Muhammed yeter, meşgale istersen ibadet yeter, zenginlik istersen kanaat yeter, şeref istersen islamiyet yeter, ibret istersen ölüm yeter, düşman istersen nefsin yeter, bunlar da yetmezse, Cehennem yeter. Subhanallah☝️

YORUMLAR

  • 0 Yorum
    google.com, pub-4228995289596695, DIRECT, f08c47fec0942fa0