Dr. Adnan Güllüoğlu

Dr. Adnan Güllüoğlu

Dr. Adnan GÜLLÜOĞLU

İFLAS EDEN TÜCCAR ESKİ DEFTERLERİNİ KARIŞTIRIRMIŞ.

10 Eylül 2020 - 00:31

Sabah haberlerde Kılıçtaroğlu'da iflas etmiş tüccar gibi CHP'nin tarihini allayıp pullayıp anlatıyor.

Tarih iki türlü yazılır.Birincisi egemen olanların yazdırdığı,gerçekleri gizleyerek yazılan tarih. Bu tarih beyaz sayfalarla doludur.
Birde Ayşe Hür gibi dürüst ve tarafsız tarihçilerin gerçekleri yazıldığı "Öteki Tarih" var.Kılıçtaroğlu beyaz sayfaları anlatıyor.
Siyaseten tükenmiş CHP'nin eski defterlerini kurcalayan Kılıçtaroğlu'nun değinmediği öteki tarihine biz kısaca olsada bakalım.
CHP bu günde devam eden asimilasyon amaçlı TEKÇİ anlayışın mimarıdır ve iktidar olduğu dönemlerde bu anlayışın en sert uygulayanıdır.
Bunun için dağın,taşın yerleşim yerlerinin ismini değiştiren,Dersim'deki gibi etnik yapısı farklı olana benzeri katliam ve kıyıları yapan,Gayrımüslimlere varlık vergisi koyan parti yine CHP'dir.

Savunma hakkını verilmeden,sorgusuz sualsiz ve hala mezarlarının yeri belli olmayan yüzlerce muhalif insanın infaz kararını veren İstiklal Mahkemelerini kuran,Tahrir-i Sükun Yasası ile basını susturan partidir CHP.1946 yılında çok partili sisteme geçişle birlikte "Açık Oy-Gizli Sayım" ile ilk seçimi yapan yine CHP.
Bunları yapan ve hala özeleştiri vermeden,alay eder gibi demokrasi,özgürlük ve eşitlik vaat eden parti yine aynı CHP!

Kılıçtaroğlu bunların hepsini görmezden gelebilir.Ama Dersim'de yapılan kıyımı (AKP'ninde CHP'nin iktidar olduğu dönemde yapıldığı için kabul ettiği)kıyımı nasıl görmezden gelinebilir? Bu kıyımları yaptıran iktidarda olan partilerin anlayışımı,yoksa iktidarların uyduğu resmi ideolojimi? Bunu açıklamak çokmu zor? CHP Genel Başkanı olmak buna değermi?

Kılıçtaroğlu'nun anlattığı parti tarihi,çağdaş değerlerden yoksundur.Bu güne dair var olan sorunlara çözüm üreten yeni bir bakış açısını siyasi çizgisinden çıkmak istemediği için üretmiyor.Kılıçtaroğlu geleceğe dair seçmene güven verebilmek için parti geçmişi ile ilgili özeleştiri yapma gereğini bile duymuyor.Hala bu gün aldığı oyların partisine verildiğini sanıyor.CHP'liler ve Kılıçtaroğlu bu oyların büyük çoğunluğunun iktidara duyulan tepki oyları olduğunun farkında değiller.Kısaca TEKÇİ partilerin hepsi,ülkeyi çağın gerisinde bırakan aynı nakaratı tekrarlıyorlar.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
google.com, pub-4228995289596695, DIRECT, f08c47fec0942fa0