Dr. Adnan Güllüoğlu

Dr. Adnan Güllüoğlu

Dr. Adnan GÜLLÜOĞLU

TARİHİNİ DOĞRU BİLMEYENLER GELECEKLERİNİ İNŞA EDEMEZLER

10 Ekim 2020 - 16:32

Çarpıtılmış tarih çürük temel üzerine inşa ediler binaya benzer.Doğru okunması ve bilinmesi halinde tarih geçmişten ders almak için en iyi kaynaktır.Her toplumun tarihinde iniş ve çıkışlar olduğu gibi övünülecek ve utanılacak kara sayfalarda olabilir.Tarihçilerin görevi bunlardan birini abartarak öne çıkarıp diğerinin üstünü örtmek olmamalıdır.Bu şekilde tarih ele alınırsa tarih eksik kalır ve alınması gereken dersler alınmaz ve hatalar tekrarlanır

Aylardır bazı televizyon kanallarında tarihi çarpıtılarak anlatan abartılı dizileri sabah, akşam peşpeşe izliyoruz.Bu yetmezmiş gibi yenileri hazırlanıyor ve Kurtlar Vadisi gibi paramiliter (yarı askeri) mafya dizileri gösterime konuyor.

Dünyaya nizam getirmek adına kendine vazife çıkaranlar peşpeşe sınırsız bütçeler ile insanların bilinç altını yönlendirmek için yeni diziler hazırlatıyorlar.

Dizilerin her bölümünde düşman bildiklerine göstere göstere işkence yapmak (RTÜK görmüyor) dahil kılıç ile kafaları kesiliyor yada ateşli silahlar ile onlarca insan vatan millet aşkına katlediliyor.
Yine her dizilerin her bölümünde Bizans'ı kıskandıracak kadar bolca entrikalarla dolu.İhanet ve bunlara karşı duran" Dünyaya nizam vermek isteye ve adalet için savaşanlar" var.Kısaca dizilede işlenen konu, ve verilmek istenen mesaj çok uluslu Osmanlı ile ilgisi olmadıpı halde sonuçları ile felakete sürükleyen ırkçı ve maceracı İttikat ve Terakki hareketinden kalma ırka dayalı bir ütopya olan Kızıl Elma ve bu uğrunda şehit olmak isteyen kahramanlar.

Irka dayalı ideolojiler etnik farklılığı öne çokartarak çatışma ortamı yaratıp örgütlenmek isterler.Bunun içinde farklı olandan düşman yaratmak zorundadırlar.Taban bulabilmek için kendisi gibi olmayanı potansiyel ihanetçi ve düşman bilmek esastır, dostları yoktur.

Dünya onlar için vardır ve dünyanın gidişatına nizam vermek onlara biçilmiş ilahi görevidir. Övündükleri padişahlarının esir pazarından alınan annelerinin  soyağacına bakmak hiç akıllarına gelmez.Onlar için fetih ruhu esastır,devam ettiği müddetçe sorun yoktur. 

Bu diziler sadece insanların keyif ile izlenmesi için hazırlanmıyor. Dizileri izleyenlerin beyinlerine belli bir dünya görüşü nakış gibi işleniyor.Dizileri izledikten sonra beyni yıkanan paranoyakların sokakta kendi anadilinde konuştular diye farklı olana saldırmalarına şaşırmak yerine RÜTÜK görevini yapmalıdır. 

Tarihi çarpıtarak ırkçı siyaset yapmak,toplumun ütopik hayaller ile geleceğe bakmasını sağlayarak yönlendirmek önce kendi halkına ve bütün insanlığa yapılacak en büyük kötülüktür.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
google.com, pub-4228995289596695, DIRECT, f08c47fec0942fa0