Sinan Çakmaklı

Sinan Çakmaklı

Sinan Çakmaklı

CAZİBE MERKEZLERİ DESTEKLEME PROGRAMI

18 Mart 2020 - 23:03

CAZİBE MERKEZLERİ DESTEKLEME PROGRAMI

Bilindiği üzere Karacadağ Kalkınma Ajansının 2020 yılı için açıklamış olduğu hibe destek projesi fikir sunma aşamasıyla ilk duyurusuna çıkmış bulunmaktadır.  İlk aşamada 31 Mart 2020 tarihine kadar ön başvurular/proje fikirleri alınacak ve proje havuzu oluşturulacaktır. Daha sonra uygun bulunan proje fikirlerinin geliştirilmesi ve nihai başvuruların alınması Ajans koordinasyonunda gerçekleştirilecektir.

TRC2 Bölgesinin Kırsaldan kente göç etmeleri ile beraber oluşan kurumsal kapasite, istihdam edilebilirlik ve işsizlik sorunu kapsamında noktasal bazı çözüm olanaklarına destek vermek amacıyla hibe programına çıkılmıştır. Bölgemiz açısından farkındalık oluşturacak ve yeni istihdam alanlarının oluşmasına katkı sağlayacağı şüphesizdir.

Kalkınma ajansı programın önceliklerini ortaya koyarken;

Ülke sathında daha dengeli bir yerleşme düzeninin sağlanması ve göçün, kademeli olarak yönlendirilebilmesi için nispeten geri kalmış ve göç veren bölgelerde, bölgesel çekim merkezi niteliğini haiz şehirlerin katma değeri yüksek üretim, ihracat, istihdam, verimlilik, teknoloji ve yenilikçilik kapasitelerinin artırılmasını sağlamayı hedeflemektedir.

Başvuru yapabilecek kurumları ifade ederken;

Kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, belediyeler ve mahalli idare birlikleri, organize sanayi bölgelerini ve teknoloji geliştirme bölgeleri kabul edilecektir.

Program kapsamında teklif edilebilecek en düşük proje bütçesi 1.000.000 TL olarak belirlenmiştir.

En az %10 oranında eş finansman sağlanması gereğine değinilmiştir.

Proje en fazla 18 ay olarak belirlenebilecek.

Başvuru sahiplerinin proje ön fikir başvurularını yaparken özellikle istihdam edilebilirliği ve üretime yönelik kalite ve kapasite artışına katkı sağlayacak türden yazmaları kabul edilme şansını arttıracaktır.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
    google.com, pub-4228995289596695, DIRECT, f08c47fec0942fa0