Edibe Aydin

Edibe Aydin


O ELLER Kİ BİR DOKTORUN ELİDİR MİNNET İLE ŞEFKAT İLE ÖPÜLÜR

27 Mart 2020 - 23:48

O ELLER Kİ BİR DOKTORUN ELİDİR
MİNNET İLE ŞEFKAT İLE ÖPÜLÜR

Dünyada ve ülkemizde yaşadığımız CORONA salgını yüzünden, hayatımızın her dakikasında “ virüs bulaştı” korkusunu yaşıyoruz.Elimizdeki teleondan, oturduğumuz koltuktan, tuttuğumuz bardaktan, hatta canımız kanımız kardeşlerimizden, her an yanyana olduğumuz kımşularımızdan korkar olduk. Biz bu kadar korkarken ; adsız kahramanlardan oluşan sağlık çalışanlarımızı hiç düşündünüz mü?
Gece gündüz demeden, evini ailesini düşünmeden acaba “ virüs” var mı demeden, virüsün olduğunu bile bile virüs bulaşmış hastalarla uğraşırken, kendi hayatını düşünecek vakit bulamayan sağlık görevlilerinin önünde saygı ile eğiliyorum..Bu özveriyi anlatmaya sayfalar yetmese de benim yaşadığım örnek bu duygularımı özetler gibi.
“ Üç gün önce ,kendimi diğer günlerden farklı hisettim. Ama psikolojik diye çok önemsemedim. Kendimce ev ilaçları ile idare etmeye başladım.Ama gece öksürüğüm artınca saat 22:00’ de telefonla akrabam olan doktoru aradım. Sakinleştirici
bir sesle ilacımı yazıp, mesajla gönderen ve sabah 06:30’ da geceyi nasıl geçirdiğim ile ilgili sorularımı cevaplayan ,Doktor Serhat Koran’ a gece ilaçlarımı aldığımız” nöbetçi eczane “ personeline ilaçlarımın parasını almak için: “ Hocam aldığın ilaçların fotoğrafını tekefonuma gönder, sana reçeteni mesajla göndereyim” diyen Doktor Erdoğan Bey’e çok teşekkür ederim
Yaşadığımız bu zor süreçte ,büyük bir özveri ile çalışan, tüm sağlık görevlilerini yürekten kutluyorum. Yıllar önce beni hayata döndüren doktorum için yazdığım şiirin son bölümü ile yazımı bitirmek istiyorum.

E L L E R

ELLER VAR Kİ,GÜCÜMÜZÜ ARTTIRIR
ELLER VAR Kİ, ACIMIZI DİNDİRİR
HEPSİNDE ON PARMAK VAR
İLK BAKIŞTA HEPSİ AYNI GÖRÜNÜR
FARKLI OLAN ELLER, HER TOPLUMDA BİLİNİR
BU ELLER Kİ, BİR DOKTORUN ELİDİR
MİNNET iLE ŞEFKAT İLE ÖPÜLÜR

EDİBE AYDIN
25/03/2020

YORUMLAR

  • 0 Yorum