Edibe Aydin

Edibe Aydin

Edibe Aydın

SEVGİNİN TÜKENMEZ KAYNAĞI

11 Mayıs 2020 - 14:50

SEVGİNİN TÜKENMEZ KAYNAĞI

Annelik ;özveri isteyen ,karşılıksız sevgiye dayanan en yüce ve kutsal görevlerden biridir.Dünyayı yaşanabilir kılan en büyük güç olan ,sevginin sonsuz kaynağı annelerimizdir. Çünkü yaşamımızın ilk anından başlayarak bizleri sevgi, şefkat ve ilgi ile büyüten annelerimizdir.
Annelerimiz ,yetiştirdikleri kuşaklarla Toplumun biçimlenmesinde en büyük rollerden birini üstlenmektedirler .Bu yönüyle annelik, yalnız bir aileyi değil, tüm toplumu ve insanlığı ilgilendirmektedir.
Bugün dünyada yaşanan bir çok olumsuzluğun temelinde sevgisizlik ve ilgisizlik vardır. Bu nedenle anneler ; çocuklarını sevgiyle yoğurmalı, onları özgüvenleri yüksek,Kendileriyle ve toplumla barışık, bireyler olarak geleceğe hazırlamalıdırlar .
Bizler de, en değerli varlıklarımız annelerimize sonsuz sevgi,saygı duymalı, her zaman onların yanında olmalıyız. Hem zor günlerini hem de tüm güzellikleri onlarla paylaşmalıyız Bizlerin sevgi dolu yaklaşımları, onların en büyük mutluluğu olacaktır. Bu mutluluğu annelerimizden esirgememeliyiz.
Bizleri sonsuz sevgi ile büyüten,bize insan olduğumuzu öğretip, hayatımızı şekillendiren değerli annelerimizin ANNELER GÜNÜNÜ kutluyorum. Yazdığım bir şiirimi, annelik görevini tam anlamıyla yerine getiren, doğurmadığı halde bir yetimi bir öksüzü büyüten, vatanı uğruna canını veren şehitlerin annelerine,armagan ediyorum.

LAVANTA KOKULU ANNEM
Bir sevgi girmiş kalbime
Hiçbir yere sığmayan
Bir koku sinmiş içime
Hiçbir yerde olmayan
Bir duygu sarmış bedenimi
Kelimelerle anlatılmayan
Sevgimin tükenmez kaynağı
Ellerimde ellerinin sıcaklığı
Kırk yıllık LAVANTA gibi
Burnumdan gitmeyen koku
Sensin, canım annem SEN

EDİBE AYDIN 10/05/2020

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
google.com, pub-4228995289596695, DIRECT, f08c47fec0942fa0