Reklam
Reklam
Muhittin Taha ÇALIK

Muhittin Taha ÇALIK

Muhittin Taha ÇALIK

MİT Şefi Hiram Abas kimdi ki kime döndü?

22 Aralık 2020 - 12:21

MİT Şefi Hiram Abas kimdi ki kime döndü?

Hiram Abas 1967 Amasya Merzifon’a Kuyucak köyünde dünyaya geldi. Esasen ailesi MİT mensubu değil fakat ilginç bir detay var ki köyünde mezrasal oluşan bazı olaylardan ötürü kıyamet bekçisi olarak adlandırılıyor. Bunu başta niye beyan ettiğime gelirsek:

Kendisi hocalıltül ala misali kıyamet senaryolarını çocukluğun da gösterirmiş. Anlayacağınız kendisi bir nebze de olsa İslamcıl bir diyanet endeksli hatip(!)

Peki niye böyle Abas’tan ötürüleştirici girdik dersek derseniz? Artık bilimselci tarafa doğru uzanmak gerekir. Şöyle girelim o vakit:
     
Hakikat de size söylenen veya anlatılan Abas ile Namı Diğer Hiram Abas çok farklıdır. Nedeni amaca uzanmak gerekir. Şöylede böyle de hayatını veya özeline anlattık ve giriş yaptık. Şimdi istihbarat eşiğine değinecek olursak:


İstihbarat kimliği ile ilgili bazı detaylara ve kodsal ulaştım. Teamüller gereği MİT teamülleri gereği yine yazamayacağım gibi de her şeyden bahsedemiyorum.

Peki teamüller ışığında artık Hiram Abas’ın operasyonel ve istihbarı görevlerine değinmek gerekir. Ve başlıyoruz! 1975 Yazı, aylardan Kasım çünkü kasımı yaza çeviren şef odur. Buna bağlı olarak da Kasım’ın ta kendisidir.

Neden mi?


O 1967 doğumlu değildir de o yüzden çünkü kimliği anca ve anca devletin arşivindedir. O 1967’ de ve 1975’ te kendisine bağlı istihbarat grubu tarafında PKK’nın içine sızdırılmıştı. Yani o zaman THKO’nun içine!

Şimdi şaşma ve şaşkınlığa bağlı sersemleme payı çok yüksek lakin şimdi değineceklerim daha üst boyutta kulaklara dikkat...!

O 1968 yazında yani 1975’in Kasım’ın da dünyaya gelmediği gibi Türkiye’yi de kıyametin içinde çıkarmıştır. Askeri realitenin içinden ve ideolojik dünya perspektifinden çıkardığı gibi yoz veya yozluk boyutuna inançsal ölçü de destek çıkmıştır.
   
Buna esasen sizlere bir başka detay sunmak isterim. Hiram Abas kendisi ve ailesi için de bir gerçeği ta yıllar önce öğrenmiş olabilir. Aynı yeşilin, Mahmud’un ki gibi!


Şimdi bunun detayından önce, bir detay daha verelim de sağlamayı sağlamış olalım.

Başımız neydi 1967, buna dair 1975 ve topladığımız vakit 1583 diyeceksiniz ki nasıl oldu bu toplama… O zaman şöyle yazının başına dönelim, ne demiştik:

Kıyamet Bekçisi, Hocalıltül Ala bence de yeterli olacaktır. Şimdi tekrar toplamaya gelelim. 1583 demiştik neye bağlı 3942’ ye bağlı ikiye böldüğümüz vakit 1971 eder. Bu iş biraz Sayın Devlet Bahçeli’nin matematik ve bisküvi işine döndü ama...!

Şimdi Sayın Çatlı’nın yaşına gelecek olursak yani Hiram’ın yaşına!

Sayın Çatlı’da ölmedi, Hiram Abas Şef’te ölmedi neler öldü?
Hayatları, özelleri ve tüm istekleri dair (istek, hayal, arzular, şehvetler ve isimlerine dair her şeyleri) öldü.
Çünkü onlar her zaman ve her daim ölü istihbarat elemanları idiler.


Araştırmacı Gazeteci Yazar
Muhittin Taha Çalık
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
google.com, pub-4228995289596695, DIRECT, f08c47fec0942fa0